Platba do zahraničí

Po ČR není s platbou problém, většinou se platí předem na účet či dobírkou. Do zahraničí lze ale také peníze zasílat rychle a levně. V případě plateb do ciziny je ale s českým bankovním účtem velmi drahé zaslání peněz do zahraničí (min. 150,- Kč pro vás za odeslání). Existuje ale mnoho jiných způsobů plateb.

Výhodou elektronického zaslání je rychlost a cena. Peníze jsou na elektronickém účtu prodejce max. do několika málo minut, což je mnohem rychlejší než bankovní převod. Výhodou tohoto zaslání je také cena, zaslání peněz je u většiny níže uvedených serverů zdarma. U aukcí na Ebay je pro účast ve většině aukcí nutné za zboží zaplatit pomocí PayPal, což také urychlí průběh realizace aukce (platba je otázka max. minut) a zboží tak budete mít dříve doma. U jiných aukčních serverů je nutné se informovat, jestli prodejce akce🡕 ptuje platbu pomocí některého platebního systému.


Seznam online platebních serverů

PayPal

Největší platební systém na internetu, používaný na několika desítkách - stovkách tisíc obchodů i u velkého množství aukcí. Se společností PayPal můžete z České republiky peníze posílat, přijímat (možnost příjmu je pro české uživatele již od září 2006) a samozřejmě také vybírat. Jako odesílatel platby nebudete platit žádné poplatky. Firmu vlastní největší on-line aukční síň Ebay a je s ní možnost (někdy i nutnost) platit u velkého množství aukcí právě na Ebay. Registraci je nutné potvrdit zadáním kreditní karty (ta musí být mezinárodní, embosovaná - tzn. MasterCard Classic, novější Visa Electron a vyšší). Platby probíhají velmi jednoduše, a pokud nemáte peníze na svém PayPal účtu, automaticky se převedou z Vaší kreditní karty. Můžeme 100% doporučit!

Skrill

Anglická bankovní společnost známá dříve pod jménem MoneyBookers, není u aukčních serverů příliš používána. Má bankovní účty ve více než 30 zemí, mezi nimiž nechybí Česko a Slovensko. Po registraci můžete poslat peníze na Váš účet u Skrill a odtud je dále dle potřeby převést jinému uživateli Skrill, tj. můžete poslat peníze s minimálními poplatky komukoliv na světě. Vklad na Skrill účet je bez poplatku. Zaplatíte pouze tuzemský bankovní převod (cca 2-5 Kč). Nemusíte mít devizový účet, stačí obyčejný bankovní účet u kterékoliv banky.

Neteller

Společnost Neteller je vcelku velká internetová peněženka, která ale u aukčních serverů není příliš rozšířena. Bohužel nemají sběrný účet v České republice ani na Slovensku.