Základní informace

Seznamte se blíže s fenoménem trvajícím od založení amerického Ebay🡕 . Na českých a slovenských aukčních serverech, které dohromady obsahují několik stovek tisíc nabídek, koupíte téměř vše. A jak už je u aukcí zvykem, tak často za velmi nízké ceny. Jsou jejich služby spolehlivé? Kterou aukci si vybrat?


Proč vyzkoušet?

Internetová aukce má oproti té klasické mnoho výhod: nemusíte se hnout z domu, vyhledávání v aukcích probíhá velmi rychle, máte možnost nechat automat přihazovat za vás, těšíte se z velké míry anonymity (což občas nebývá nejlepší), neplatíte žádné poplatky atd. Aukční síň je samo sebou neustále v provozu, tedy vy si vybíráte čas, kdy aukce proběhne. Menší zádrhel tkví ve spolehlivosti prodejce i kupujícího při takovém obchodu. I když zákon o aukcích vztahy v této věci upravuje jasně, může se stát, že člověk za účelem zisku pošle jiné nebo dokonce vadné zboží. Nemusíte se ale obávat, toto se na velkých aukčních serverech stává jen ojediněle. Někomu by také na internetové dražbě mohla vadit absence charakteristické atmosféry aukce (tj. kladívko, hostesky a napětí).

Na českém Internetu figurují 2 hlavní aukční servery a 1 mezinárodní (v angličtině). Jsou to Aukro.cz, Auktiva.cz a Ebay.com. Dále se můžete na českém internetu setkat s dalšími menšími servery. Až na drobné odlišnosti ale všechny fungují pod stejnými pravidly.