Kde nakoupit a kde prodat?

Pokud již chápete fungování internetových aukcí, stojíte před výběrem toho aukčního serveru, který bude pro vás nejlepší.

V první řadě by měla zákazníkovi, nebo návštěvníkovi nabízet širokou škálu zboží, v případě, že si chce něco koupit. Tento faktor na druhé straně hovoří i o návštěvnosti aukčního serveru. Zajisté nám dáte zapravdu, že čím větší návštěvnost, tím více je prodávajících i nabízeného zboží.


České aukční servery

Aukro.cz

Největší český aukční server v počtu zboží i uživatelů. Např. v aukcích od 1 Kč naleznete vždy kolem 50 tisíc nabídek - od aut přes oblečení až po notebooky. Zboží můžete najít procházením katalogu, pomocí vyhledávání, ze seznamu končících aukcí, 1000 nejnovějších, nebo aukcí s vyvolávací cenou 1 Kč. Výhodou je také to, že téměř všichni uživatelé jsou ověřeni, díky tomu máte mnohem větší jistotu, že obchod proběhne podle pravidel. Můžeme 100% doporučit!

Po registraci Vám přijde poštou kód (zdarma), který je nutno opsat do Vašeho nastavení po přihlášení do Aukra. Tím proběhne ověření, že registraci neprovedla jiná osoba a můžete plnohodnotně nakupovat i prodávat.

Auktiva.cz

Na serveru Auktiva nabízeny klasické aukce, aukce formou KupTeď (BuyItNow) a v Česku zatím nevídánu možnost Nabídni (BestOffer). Nabízí 20 hlavních kategorií a cca 900 podkategorií. I přes to, že Aukro je výrazně větší, i zde můžete nalézt pěkné kousky za dobrou cenu.


Mezinárodní

Ebay.com

Ebay je největší světový aukční server. Pokud hledáte specifické zboží a chcete ušetřit je pro vás nákup eBay jedna z nejlepších možností. Velká většina zboží, které se na Ebay nalézá, je zcela nové. Nejenže je nepoužité, ale je dosud zabalené a vztahuje se na ně veškerá záruka – je to úplně stejné zboží, jaké si kupujete "v obchodě". Naleznete tu často ale např. i použité sběratelské kousky.